info@twicz.cz info@twicz.cz

Pamětní medaile

Další možností investice jsou medaile. Ty nemusí na rozdíl od mincí emitovat jen stát, ale může si je nechat vyrobit prakticky kdokoliv. Může to být obec, město, ale třeba i soukromá společnost. Medaili poznáte tak, že na sobě nemá uvedenu nominální hodnotu jako mince. Obrovskou nevýhodou medailí je jejich pořizovací cena. Na rozdíl od zlatých mincí nejsou medaile oproštěny od DPH a do jejich ceny se ještě promítají výrobní náklady, marže výrobce i obchodníka. V praxi to znamená, že pořizovací cena medaile může být mnohdy až o 30 procent vyšší, než je aktuální cena zlata na trhu.

zlatá medaile vaclav havel

Pokud chcete investovat do medaile, zjistěte si, jaký byl emisní náklad, kdo je autorem, k jaké příležitosti se medaile emitovala a také zda je vyrobena ze skutečně ryzího kovu – zlata či stříbra. Jestliže nebudete mít správné odpovědi na tyto otázky, může být vaše investice ztrátová. Při likviditě se nebude brát v potaz numismatická hodnota jako u pamětních mincí, ale pouze cena kovu, ze kterého je medaile vyrobena. Hodnota obsahu kovu v medaili pak může být jen zlomek z pořizovací ceny, a v budoucnu se proto vaše investice nebude chovat tak, jak jste si představovali.

Pokud hledáte investici s vysokým zhodnocením, vyberte si investici do pamětních mincí. 

Pamětní medaile najdete v našem e-shopu. 

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO PAMĚTNÍCH MINCÍ

Investice do pamětních mincí je skvělou příležitostí investice pro drobné investory. Právě těm bude vyhovovat jistota vložených investic a jejich jistota růstu. Pokud si zvolíte zajímavé numismatické kousky, tedy mince v nízkých emisních nákladech, například do tisíce kusů, můžete se velmi brzy těšit na jejich zhodnocení. Skvělým a cenově dostupným produktem jsou také zlaté mince České národní banky, které jsou emitované dvakrát ročně. Získejte více informací.

Zjistit více