info@twicz.cz info@twicz.cz

Pamětní medaile

Úvodní stránka Pamětní medaile

Pamětní medaile jsou často milně spojované a zaměňované za mince. Byť se mohou na první pohled jevit stejné, jejich numismatická hodnota je velmi odlišná.

Zatím co pamětní mince emitují banky, emitentem medailí se může stát prakticky každý. Proto je velmi těžké se v pamětních medailích vyznat a správně vybrat takovou, která bude splňovat podmínky numismatického trhu a svoji unikátností a zajímavostí. Teprve parametry výjimečnosti mohou z pamětní medaile učinit sběratelský skvost.

Většina pamětních medailí, které se na trhu objevují, nemá vyšší hodnotu, než cena drahého kovu, z něhož je vyrobena. To neznamená, že by je nemělo smysl vlastnit, ale v tomto případě je potřeba, abyste při koupi nepřeplatili cenu drahého kovu.

Vzácné pamětní medaile                                                                       

Mezi ty medaile, které mají vysokou hodnotu a sběratelský potenciál patří takové kousky, které se jejichpamětní medaile k výročí narození Karla IV emitentům podaří spojit s výjimečnými osobami, událostmi či autory. K takovým patří například sada dukátů k výročí 700. let narození českého krále a římského císaře Karla IV. Sada dukátů je vyrobena podle původní předlohy dukátů z roku 1978. Autorem je náš nejlepší medailér pan Jiří Harcuba. Prodejní cena sady se pohybovala kolem 180 000 Kč. Po roce od její emise je cena sady 450 000 Kč. Emitentem této limitované edice v nákladu 50 ks byla společnost TrustWorthy Investment CZ a.s.

Více o emisi dukátů…

Široký výběr pamětní medailí najdete zde.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO ZLATA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do zlata, stříbra nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do zlata vhodná. Jak by mělo investiční zlato vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO PAMĚTNÍCH MINCÍ

Investice do pamětních mincí je skvělou příležitostí investice pro drobné investory. Právě těm bude vyhovovat jistota vložených investic a jejich jistota růstu. Pokud si zvolíte zajímavé numismatické kousky, tedy mince v nízkých emisních nákladech, například do tisíce kusů, můžete se velmi brzy těšit na jejich zhodnocení. Skvělým a cenově dostupným produktem jsou také zlaté mince České národní banky, které jsou emitované dvakrát ročně. Získejte více informací.

Zjistit více